• Size tasarruf saglayacak yalitimli (izolasyonlu) vana ceketleri
  • Size tasarruf saglayacak yalitimli (izolasyonlu) vana ceketleri
  • Size tasarruf saglayacak yalitimli (izolasyonlu) vana ceketleri

Vanalar, bakim gerektiren ekipmanlar oldugundan, bunlarda sabit izolasyon uygulamalari yerine, sökülüp takilabilen ceket tipi izolasyon kullanimi daha uygundur. Vana Ceketleri, isi enerji verimliligi uygulamalarinda tercih edilen ürünlerin basinda gelmektedir. Genel amaç sicak hatlardaki enerji kaybini minimuma indirerek isletme enerjisi giderlerini azaltmaktir.

Vanalar izole edilmezse BÜYÜK ENERJI KAYBINA NEDEN OLUR! Izolasyon sayesinde enerji kaybini minimuma indirmek ISLETME ENERJI GIDERLERINIZI AZALTIR! Sökülüp-takilabilen vana ceketleri ÜRÜNLERIN BAKIM SÜRECINDE KOLAYLIK SAGLAR!

Vana ceketlerinin kullanim alanlari

• Sicak su ve buhar hatlari
• Rafineriler ve gaz isletmeleri
• Petro-kimya isletmeleri
• Savunma ve ordu ekipmanlari
• Yemek ve yag fabrikalari
• Tekstil fabrikalari
• Plastik fabrikalari
• Petrol ve gaz isleme endüstrisi
• Ilaç tesisleri

Yalitimsiz her vana size ne kaybettiriyor?

Isletmenizdeki her vana; eger yalitim yapilmadiysa YÜZEY ALANI KADAR isi kaybeder. Peki bu ne anlama geliyor? Gelin, bir örnekle açiklayalim.

Vana ceketi isil kayip hesabi

4” (DN 100) çapinda 1 adet glob vana, 160 °C bir akiskanin oldugu sistemde YALITIMSIZ OLARAK kullanildiginda; saatte 1.199 Watt, yilda 629 m3 dogal gaz ve ona esdeger 566 TL kayba neden oluyor.

Glob vananin yillik enerji kaybi

*Hesaplamalar ASTM C 1129-12 Standardina göre yapilmistir. Rüzgar hizi 2 m/sn, ortam sicakligi 25 °C ve emisivite 0,95 olarak alinmistir. Yillik çalisma saati 5000 saat ve dogalgaz fiyati 0,9 TL/m3 alinmistir. Hesaplamalar flansli glob vanaya göre yapilmistir.

Termal kamera görüntüleri farki ortaya koyuyor!

Isletmenizdeki isi kayiplarini görebilmenin en iyi yolu bir termal kamera kullanmaktan geçer. Biz Ayvaz Vana ve Kondenstop Ceketlerinin üstün termal performansini biliyor, sizlerin de görmesini istiyoruz!

Vana ceketi termal kamera görüntüsü

Vana Ceketlerimiz %90'a varan oranlarda tasarruf saglar!

Ayvaz Vana ve Kondenstop Ceketlerinin üstün termal performansi sayesinde %90’a varan oranda tasarruf saglarsiniz. Yalitima ayirdiginiz bütçeyi kisa zamanda amorti eder ve kâr etmeye baslarsiniz!

Vana Ceketlerimizin Özellikleri

Izolasyon Malzemesi

 Aerojel yalitim malzemesi

Ayvaz Vana Ceketleri isi kaybini minimuma düsürmek için tasarlanmistir. Içinde hidrofobik, düsük isil iletim katsayisina sahip nano gözenekli Aspen Aerogels yalitim malzemeleri kullanilmaktadir.

0 °C-200 °C araligindaki sicakliklarda Cryogel X201, 200 °C - 650 °C araligindaki sicakliklarda Pyrogel XT ürünü kullanilir.

 

Kumas ve Ip

 Vana ceketi özel kumas ve ipi Sistemin sicakligina göre kumas tercihi yapilir. Genelde 80 gr - 100 gr silikon kapli cam elyaf kumas tercih edilir. Kumaslarin dikiminde yine sicakliga bagli olarak kevlar ve paslanmaz çelik telli iplik kullanilir.

Bogma yerlerinde örgülü ve yüksek sicaklik dayanimli cam elyaf ip kullanilmaktadir.

 

Ayvaz Vana Ceketlerinin Klasik Izolasyon Malzemeleriyle Üretilen Vana Ceketlerine Karsi Üstünlükleri

Yüksek Isil Kazanç
Düsük isi iletim katsayili izolasyon malzemesiyle üretien Ayvaz Vana ve Kondenstop Ceketleri isi kayiplarini minimum sevi-yeye indirerek yüksek isil kazanç saglayan, düsük masrafli bir uygulamadir.

Kolay Montaj
Aspen Aerogels izolasyon malzemeleri (Pyrogel XT, Cryogel X201) vana ceketi yapiminda kullanilan klasik izolasyon malzemelerinden 2 ila 4 kata kadar daha incedir. Bu durum montaji kolay ve daha kompakt vana ve kondenstop ceketleri üretmemize olanak saglamaktadir.

Fiziksel Dayanim
Ayvaz Vana ve Kondenstop Ceketleri, basinç altinda da isil performanslarini korur. Dis etkilere ve deformasyonlara karsi çok dayaniklidir. Izolasyon malzemesinin suya dayanikli yapisi nedeniyle su ve nemden etkilenmez.

Boyut
Düsük isi iletim katsayili izolasyon malzemesi nedeniyle, vana ceketi boyutlari -özellikle küçük çapli vanalarda- diger vana ceketlerine kiyasla 3’te bir oraninda daha küçüktür.

Uzun Ömür ve Çevreye Saygi
Aerojel kullanilan Ayvaz Vana Ceketleri uzun ömürlü olup çekme ve basma dayanimi yüksek oldugu için defalarca sökülüp takilarak tekrar tekrar kullanilabilir. Ayrica çöpe atilabilir, solunabilir hiçbir lif içermeyen yapisiyla güvenli bir yapiya sahiptir.

Ucuz çözümler neden daha pahali?

Vana ceketi garantisi Ilk bakista ekonomik gibi görünen tas yünü ceketler kisa ömürlüdür. Bu nedenle, sadece birkaç yil içerisinde ürünlerin yalitim performansinda düsüs yasayacaginiz gibi tüm ürünleri de yenilemek zorunda kalirsiniz.

Enerji giderlerinizi kismak için, yüksek performansli ve uzun ömürlü ürünleri tercih etmelisiniz. Ayvaz Vana ve Kondenstop Ceketleri 10 YIL, içindeki yalitim malzemesi ise tam 20 YIL garantilidir. Ürünlerimiz, yatirim maliyetinizi kat kat çikarir!

 

Göz yanilsa da, termal kamera yanilmaz!

Tas yünü ceketler, ortamdaki nemden ve mekanik zorlanmalardan kolayca etkilenerek performans kaybi gösterir. Oysa Ayvaz Vana ve Kondenstop Ceketleri sürekli ayni yüksek performansi gösterir!

Tas yünü vana ceketi termal kamera

Tas yününden daha ince, daha dayanikli!

Ayvaz Vana ve Kondenstop Ceketleri, üstün performansi çok ince bir yapida sizlere sunuyor. Özellikle küçük çapli vanalarda, tas yünü kullanilan ceketlere oranla 1/3 oraninda incelik sagliyor. Ince bir ceket, dar alanlarda rahat çalismanizi saglar. Montaj ve bakim sürecinde zamandan ve isçilikten tasarruf edersiniz. Vana ve Kondenstop Ceketlerimiz, deformasyona dayanikli oldugu için, defalarca söküp taksaniz dahi ilk günkü üstün performansini korur!

Tas yünü vana ceketi kiyaslamasi

Vana Ceketi fiyatlari

Ayvaz'dan vana ve kondenstop alirken, siparis adediniz kadar ceket alin; TANISMA INDIRIMINDEN yararlanin!

Bir sorunuz mu var?

Bu sayfadaki ürünle ilgili fiyat, teknik bilgi ve diğer tüm konular için bizimle iletişime geçebilirsiniz.